ALISON

momoko doll snow white
Alison is Momoko "Snow White" released in 2006 by Sekiguchi. She arrived to me nude in November 2009. You can see her stock outfit here.
I like her grey eyes, red lips and simple hairdo.This post series is a good opportunity to do cleanup my doll collection. Alison belongs to the group of these dolls which will stay with me.
More portraits of my dolls you can see here.And some older photos.
Comments

 1. a jak ma na imię lalka lalki? :D piękna jest. Jestem zachwycona sesją z jej udziałem, chociaż podnoszenie lalki powinno być drugie. Albo co drugie, hihi :> Tylko uda mi się dobrze ustawić swoją, a zaraz leci zanim zdążę sięgnąć po aparat.

  za to pierwsze zdjęcie jest idealne, pomysł, minimalistyczna kolorystyka, Alison zerkająca w obiektyw, cudo!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lalka (jeszcze?) nie ma imienia. Co do kolejności to masz rację, zamieniłam te zdjęcia.
   Momoko ładnie pozują, są w większości na tyle stabilne, że można sięgnąć i po aparat, i po statyw (trudniej jest, jeśli coś trzymają w rękach). Ja zwykle najpierw ustawiam dioramę i sprzęt, a na końcu lalkę.
   Dziękuję za pochwały :-)

   Delete
  2. naprawdę? ostatnio potrzeba lalki zamykającej oczy doprowadziła mnie do tangkou. One mają takie same ciała jak Momoko (chociaż pewnie podrobione...). Jej głowa jest tak ciężka, że przeważa całe ciało, na dodatek wszystkie stawy są dosyć luźne, więc nie chcą za bardzo trzymać pozycje :( Nie wiem jeszcze co z nią zrobię, bo jednak nie odpowiadają mi jej proporcje, a wymiana ciała na bardziej stabilne Made to move nie wchodzi w grę, bo lalka jest za blada.

   Delete
  3. Z tego co widzę, to Tangkou mają ciałko podobne do Momoko głównie w nadgarstkach, ale np. kolana mają inne. Przypominają mi moją nieudaną w temacie pozowania przygodę z Pullipem. Może jakoś poprawić stawy (jakimś klejem niesklejającym plastiku na stałe) skoro się uparłaś na zamykane oczy? ;-)

   Delete
 2. Bardzo ładna Śnieżka! Fajna ta miniaturowa laleczka. Jak jest zrobiona?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Jest zrobiona z materiałów ogólnie dostępnych, szczegóły konstrukcyjne widać na zdjęciu.

   Delete
 3. Alison is a very pretty girl! She is definitely a keeper! Love your photos!

  ReplyDelete
 4. Kocham Twoje Momoko! Umiesz je przedstawić tak pięknie, że nie sposób się nie zachwycać!
  Pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ojej, dziękuję. To moje ulubione lalki.

   Delete
 5. Hi Milena... I have this gal, too and I miss her so bad. Her neck is broken and I am still clueless as to how to revive her - I call her Shiori ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi Sasha! Oh, broken neck is a seriuos problem. I wouldn't be able to fix it and I would look for a new body for her. I hope that Shiori will get well soon :-)

   Delete
 6. She looks wonderful. I like her simple style too and to be honest, I didn't think I would like such red lips on Momoko but I rather like it on this one and think it works so well.

  ReplyDelete
  Replies
  1. I like her red lips with her grey eyes and black hair. I also like another redlips Momoko: WUD022 http://www.momokodoll.com/lineup/dl190.php

   Delete

Post a Comment