MY BARBIE MADE TO MOVE


My  "Made to Move" Barbie arrived on Monday. She looked nice even before the box opening. I finally have a great articulated doll. Bravo Mattel!


A jednak poczta zdążyła dostarczyć przesyłkę do 25 stycznia. Lalka już przez opakowanie wyglądała dobrze. Wreszcie doczekałam się porządnie 'artykułowanej' Barbie. Brawo Mattel!


As  for the such articulated dolls, I had two Obitsu models some time ago but I was not satisfied of their bodies. Female body had too big thighs and small palms (and male body big hands). The new Barbie is not perfect but I like her much better.

Jeśli chodzi o tak 'artykułowane' lalki to miałam kiedyś dwie Obitsu, ale nie byłam z nich zadowolona. Ciało damskie miało wielkie uda i malutkie dłonie, a pan Obitsu miał za duże dłonie (i skrzypiał). Nowa Barbie może nie jest perfekcyjna, ale podoba mi się dużo bardziej.


Joints in knees and thighs allow her to sit in different poses. Ankles are better than in Momoko dolls but my doll has these joints quite loose (what annoys me every time I place the standing doll in front of my camera and she falls). Thanks to her fully articulated arms and elbows she can touch her face and hair. There are so many possibilities of posing now!

Do jej zalet na pewno trzeba zaliczyć stawy w kolanach i udach. Lalka ładnie siedzi w różnych swobodnych pozycjach (również ze skrzyżowanymi nogami). Stawy w kostkach (lepsze niż u Momoko) też na plus, choć akurat w moim egzemplarzu są dość luźne, co utrudnia ustawianie. Dzięki w pełni zginalnym łokciom i dodatkowym przegubom w ramionach lalka może dotykać swojej twarzy i włosów, co daje mnóstwo nowych możliwości.And now little disadvantages. I find her palms pretty but too wide and I have some problems with dressing her in narrower sleeves (hands are not removable). I also think that thumbs are a little too short. Bust joint could be more movable forward and backward. What I really don't like in this doll is her 'printed' panties (but I understand that it is a doll for kids). The quality is not awesome but is wasn't an expensive doll.

A teraz wady (nie żeby jakieś wielkie, ale jednak). Dłonie są całkiem ładne, ale szerokie i trudno lalkę ubrać w strój z rękawami. Ręce raczej się nie wyjmują, próbowałam. Coś jest moim zdaniem nie tak w kciukami - chyba są trochę za krótkie. Staw pod biustem mógłby się bardziej wyginać do przodu i do tyłu. 'Nadrukowane' majtki to wyjątkowo niefajny element tej lalki (ale to chyba dlatego, że lalka jest przeznaczona dla dzieci od lat trzech). Jakość wykonania, hm, wiem że to niedroga lalka, ale w kilku widocznych miejscach będę musiała wyszlifować plastik.

I paid more than regular price for this doll but I was very curios to see her in person. I think that she is not my last Made to Move Barbie. I wonder when this series will be available in shops in Poland.*

Przepłaciłam za tę lalkę, ale nie mogłam się już doczekać i musiałam zobaczyć ją na żywo. Myślę, że było warto i to nie ostatnia moja lalka z tej serii. Ciekawe, kiedy Made to Move Barbie dotrą do sklepów w Polsce.*


I used chair 601-09 for this post.


UPDATE
These dolls are available in Poland.
Te lalki są już dostępne w Polsce.
  

Comments

 1. Śliczna laleczka :) Ja mam Made to Move ciemnoskórą, ale ta panienka również bardzo mi się podoba. Gdyby nie cena i fakt, że miałam parcie na ciemnoskórą to chętnie bym ją też kupiła... No cena jest wysoka jak dla mnie, więc na razie mogę pozwolić sobie tylko na jedną laleczkę z tej serii. Jeśli jednak z czasem potanieją to chyba skuszę się jednak na tę Azjatkę artykułowaną. Postaram się w weekend wstawić fotki na bloga, bo na razie moja jeszcze w pudełku siedzi. Nie miałam kiedy jej wypakować. :)) Laleczki sa już dostępne w Polsce (w Leclercu, w niektórych sklepach z zabawkami). Super fotki i ocena. Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ach! Mam jeszcze pytanie! Czy te buciki, które laleczka ma na nogach były w zestawie? Bo moja ma bose stópki i nigdzie w pudełku nie widzę bucików :( :(

   Delete
 2. Azjatka! Ta nad którą sama się zastanawiam :) Są już na Allegro, ale pierwszy rzut Azjatek wykupiły chyba dziewczyny z forum :D ja nie zdążyłam i czekam na następne. Nawet niedrogie jak na nowość, wg mnie :)

  ReplyDelete
 3. Gratuluję! Super mold (mój ulubiony) i faktycznie ma niezłe możliwości. Na zdjęciach łudząco podobne do ciałka obitsu ale i tak zaryzykuję jej zakup :) na allegro już są i nawet ceny znormalniały.

  ReplyDelete
 4. Aaaaa, już mi nie piszcie, że są na Allegro. Sprawdziłam po pierwszym komentarzu i obiecałam sobie nie kupować więcej Barbie playline zagranicą. Z drugiej strony, jak ją zamawiałam, to nie wiedziałam, że już zaraz będą dostępne u nas.

  Aya w Świecie Lalek, Made to Move ciemnoskóra też była na mojej liście, ale obecnie jestem zła na całą serię ;). Chętnie pooglądam ją na Twoich zdjęciach. A buty są z zestawu akcesoriów dla Barbie, nie były dołączone do tej lalki.

  Magni, ten mold bardzo mi się podoba. Wolałabym tylko inny kolor ust. Widziałam dziś Azjatkę na Allegro :)

  Honorata, dzięki :) Nie znam się na tym, ale to chyba mold Kira. Moim zdaniem pozuje lepiej niż Obitsu, ma jakoś tak więcej gracji. Nie wiem, może to kwestia (braku) twarzy ;) No i uda - Barbie też nie ma całkiem chudych, ale są dużo lepsze. No ceny na Allegro są bardzo normalne, ech.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję za odpowiedź :))) Już myślałam, że moja jakaś niekompletna :( :) Nie miej proszę wyrzutów, że sprowadziłaś swoją z zagranicy! Nikt przecież nie wiedział, kiedy i czy w ogóle te lalki pojawia się w Polsce! Sama bardzo się zdziwiłam faktem, że już są. i również wcześniej myślałam o zakupach zagranicznych. Zdobyłaś kolejne doświadczenie, masz śliczna laleczkę, a co do kaski... no tak bywa. Raz zyskujemy na wygranych aukcjach, promocjach i innych rozmaitościach, a raz przepłacamy. Uszka do góry i ciesz się lalą, bo jest czym. Pozdrawiam ciepło :)) PS - Ja też dałam sporo kaski za moją w małym sklepie zabawkowym, a w jednym z hipermarketów ta seria była dużo tańsza. Pocieszam się jedynie faktem, że w tym drugim nie było ciemnoskórej, więc moje wyrzuty trochę zmalały. :)

   Delete
 5. Ah congratulations on finally getting her! It was interesting to get your thoughts on her articulated parts. Her hands can actually be removed. They're just stuck in there really really well. You just have to tug a bit harder to pull it out.

  It's s great to get a Barbie that can actually do this range of movements. Mattel have come a long way haven't they?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for the congrats and the advice. I was afraid to break her wrist when tugging too hard. I have to try again.
   Yes, it is a kind of plastic revolution. Obitsu is thought something different. I still play with my new Barbie :)

   Delete
 6. Barbies are getting more interesting again, I'm glad! We have the Made To Move Barbies here too now in the shops, but they cost more than in the U.S.A., is that also the case in your country? Your new doll is lovely, she has a pretty face too :-). I understand about the printed pants :-).

  ReplyDelete
  Replies
  1. I'm very glad too. She poses great. Yes, the dolls are more expensive than in the USA. They are now about $18-25 (18-25 euro) with domestic shipping.
   I like her face very much too. And I still find the printed pants awful :-)

   Delete
 7. Jestem tymi lalkami oczarowana, zwłaszcza Azjatką!!!
  Chyba zaproszę taką do swojego domu :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Są bardzo sympatyczne, polecam :-) Wciąż bawię się swoją - bardzo fajnie pozuje.

   Delete
 8. W sieciówce "Auchan" są wszystkie cztery :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Właśnie ostatnio je widziałam, chociaż nie było Azjatki :-)

   Delete
 9. Fajna ta Made to Move :) muszę chyba i ja pomyśleć o takiej :)

  ReplyDelete

Post a Comment